Pri havárii vrtuľníka zahynul Marián Troliga…

Pri nehode osobného vrtuľníka zahynul 7. júla 2018 vo veku 63 rokov bývalý motocyklový pretekár a v súčasnosti úspešný podnikateľ Marián Troliga…

Marián začínal s pretekmi v roku 1974 na pretekoch v Hlohovci na Jawe po Františkovi Kročkovi. V roku 1978 sa dostal medzi slovenskú špičku a mal namierené do federálnych majstrovstiev. Nikto mu nič nedaroval, všetky úspechy si vydrel či už precíznou prípravou. Prvý slovenský titul získal v roku 1981 s Yamahou 350 ccm. V nasledujúcich rokoch patril už definitívne k našej domácej špičke, o čom svedčí celkovo 9 titulov majstra Slovenska. Stal sa stabilným kádrom reprezentácie na medzinárodných podujatiach a v roku 1986 vybojoval titul majstra Československa  v triede do 500 cm³, ktorý o rok neskôr úspešne obhájil. Popritom vybojoval aj tri tituly vicemajstra v triede 250 cm³, pričom celkovo zvíťazil na pätnástich pretekoch federálnych majstrovstiev, 25 prvenstiev vybojoval na majstrovstvách Slovenska.
Neskôr sa stal úspešným podnikateľom, jedna z jeho spoločností Troliga Bus patrí medzi popredných výrobcov autobusov, no láska k motocyklom ho neopustila. Sporadicky sa zúčastňoval podujatí kategórií Vintage, Supermoto, voľných pretekov, ale aj majstrovstiev Slovenska.
Podporoval pretekárov z východu Slovenska, dokonca sa netajil ambíciami pomôcť vytvoriť podmienky nastupujúcim generáciám.

Česť jeho pamiatke!

Športová komisia CPM SMF vyjadruje úprimnú sústrasť pozostalým.

6 Responses to Pri havárii vrtuľníka zahynul Marián Troliga…

 • Antonín MALANÍK says:

  Sbohem kamarád, byl jsi super chlap a závodník.
  Upřímnou soustrast celé rodině
  Tonda Malaník

 • Milan Horák says:

  Před 14 dny jsem s ním hovořil na Brno rewival.Byl to muj kamarád a soupeř,velký bojovník.Čest jeho památce a upřimnou soustrast pozustalým.

 • peter says:

  vzdy ked jazdil velku cenu SNP v BB som mu pomahal stavat stan pri jeho turbo karose stetli sme sa aj po skonceni jeho kariery uz ako kolegovia v branzi s nahr.dielmi na nakladiaky bol to skvely clovek miloval adrenalin bohuzial bol mu osudny uprimnu sustrast pozostalim

 • PoweredByMT says:

  Velka skoda…… 🙁

 • Eifel says:

  Veľký športovec a veľký človek. R.I.P. Marián…

 • Vítek says:

  Hmm,smutny s Marianem jsem parkrat zabojoval na tratich…..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kniha na predaj