Z motocyklového pretekára Osobnosť vedy a techniky

Po zisku dvoch titulov UEM Alpe Adria šampióna a deviatich majstra Slovenska sa Michal Puškár na konci sezóny 2012 s aktívnym motocyklovým športom rozlúčil aby sa naplno mohol venovať novým výzvam na akademickej pôde, kde svojou prácou už roky nadväzuje na svoj vzťah k motorom.

puskarNa začiatku roku 2014 zaknihoval ďalší veľký úspech, keď mu bol vo veku len 31 rokov po úspešnom habilitačnom konaní na vedeckej rade Technickej Univerzity v Košiciach menovacím dekrétom udelený titul Docent.

Ďalší úspech prišiel počas uplynulého týždňa v podobe významného vedeckého ocenenia. Cena za vedu a techniku ma status najvyššieho ocenenia v oblasti vedy a techniky a udeľuje ju minister školstva s cieľom oceniť mimoriadne výsledky v tejto oblasti. Ministerstvo zriadilo Komisiu pre oceňovanie ako poradný orgán ministra a vymenovalo za jej členov popredných predstaviteľov vedy a techniky, ktorí vyberajú z nominácii jednotlivých výskumných organizácii a univerzít.

Cena je udeľovaná v štyroch kategóriách:

  1. Osobnosť vedy a techniky
  2. Vedecko-technický tím roka
  3. Celoživotné zásluhy v oblasti vedy a techniky
  4. Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov

Na slávnostnom večeri v centre CVTI v Bratislave, minister školstva SR menoval Doc. Ing. Michala Puškára, PhD. Osobnosťou vedy a techniky do 35 rokov. Ocenenie získal za prínos v oblasti výskumu nových metód a inovačných konštrukčných riešení pre zvýšenie účinnosti a redukciu emisií spaľovacích motorov.

Srdečne blahoželáme.

Michal bol aj hosťom v relácii Teleráno v TV markíza, rozhovor s ním začína od času 53:20 min.

Foto: CVTI SR

Komentáre sú uzavreté.

Kniha na predaj

Kniha na predaj