Preteky v Radvaniciach prekazila tragická nehoda

Cez víkend sa prírodnom okruhu v Radvaniciach na severe Moravy konalo ďalšie road racingové podujatie, ktoré nasledovalo po slovenských Kopčanoch, no tentoraz boli pretekoy organizované pod hlavičkou Autoklubu ČR. Žiaľ, v úvode nedeľných pretekov triedy do 600 cm3 prišlo k vážnej nehode rakúskeho pretekára Petra Benderleho (na snímke), na ktorého motocykli vzápätí spadlo ešte niekoľko jazdcov. Tí utrpeli stredne ťažké a ľahké zranenia, zatiaľ čo rakúsky pretekár Benderle na mieste svojim zraneniam podľahol… Česť jeho pamiatke!

Keďže pre potreby policajného vyšetrovania boli ostatné preteky zrušené, prinášame vám aspoň výsledky dovtedy odjazdených pretekov. Pre naše farby je potešiteľné, že v triede 250 zvíťazil Milan Hanzalík z Kopčian, ktorý tak po domácom podujatí aj tentoraz potvrdil skvelú formu a aj to, že jeho zdravotné problémy z vlaňajška by mali byť už minulosťou.

Ostatní naši pretekári, David Hanzalík, Roman Kurina a Miroslav Sloboda už pre zrušenie podniku vo výsledkových listinách pretekov nefigurujú.

Klasik 175ccm

  1. 31 Obtulowicz Jiří CZE (ČZ)
  2. 73 Kalina Karel CZE (Kovrovec)
  3. 84 Thér Miloš CZE (ČZ)
  4. 1 Plevák Antonín CZE (Jaha)
  5. Šobáň Milan CZE (Benelli)
  6. 97 Padyšák Milan CZE (Benelli)
  7. 22 Zavadil Václav CZE (ČZ)
  8. 27 Staniš Vojtěch CZE (ČZ)
  9. 38 Holba Jarolím CZE (ČZ)
  10. 91 Klapil Dušan CZE (ČZ)

Klasik 250ccm

  1. 26 Slanec Martin CZE (Yamaha)
  2. 18 Koudelka Marek CZE (Yamaha)
  3. 25 Bango Milan CZE (Yamaha)
  4. 45 Švihnos Jiří CZE (Yamaha)
  5. 4 Nespěšný Jiří CZE (Benelli)
  6. 40 Košťál Ladislav CZE (Jawa)
  7. 2 Bělič Lukáš CZE (Yamaha)

Neklasifikovaný

  • 56 Kaděrka Libor CZE (Jawa)

Klasik 350ccm

  1. 74 Hatan Vítězslav CZE (Yamaha)
  2. 45 Švihnos Jiří CZE (Yamaha)
  3. 17 Juřík Josef CZE (Yamaha)
  4. 21 Málek Luděk CZE (Yamaha)
  5. 50 Stibor Marek CZE (Yamaha)
  6. 71 Lohynský Miroslav CZE (Honda)

Klasik 500ccm

  1. 5 Vraspír Martin CZE (Honda)
  2. 79 Bruckner Kamil CZE (Honda)
  3. 35 Grech Jiří CZE (Honda)
  4. 73 Maixner Tomáš CZE (Honda)
  5. 59 Němec Ladislav CZE (Honda)

Neklasifikovaní

  • 89 Novák Pavel CZE (Honda)
    81 Laible Eberhard GER (Metisse)

Klasik 750ccm

  1. 67 Kunz Petr CZE (Honda)
  2. 8 Furbock Johann AUT (Waslake)
  3. 78 Vyhnálek Vítězslav CZE (Honda)

125GP

  1. 84 Lohse René GER (Honda)
  2. 51 Savinkov Michal CZE (Honda)
  3. 72 Eder Christopher AUT (KTM)
  4. 56 Steege Werner GER (Honda)
  5. 4 Podlipný Oldřich CZE (Honda)
  6. 82 Gramer Steffen GER (Aprilia)
  7. 58 Pospíšil Jan CZE (Honda)
  8. 34 Obtulowicz Jiří CZE (Honda)
  9. Carisson George SW (Honda)

Neklasifikovaní

  • 1 Kolář Patril CZE (Honda)
    28 Vrána Marek CZE (Cagiva)
    40 Sedlo Miroslav CZE (Cagiva)
    33 Merhaut Jiří CZE (Honda)
    29 Škoda Pavel CZE (Karex)

250ccm SP

  1. 87 Hanzalík Milan SVK (Honda)
  2. 63 Walter Lukáš CZE (Suzuki)
  3. 54 Fichna Tomáš CZE (Suzuki)
  4. 85 Delaunay Philippe FRA (Aprilia)
  5. 25 Grech Jiří CZE (Aprilia)
  6. 3 Kučerová Zděňka CZE (Suzuki)
  7. 97 Padyšák Milan CZE (Honda)
  8. 11 Bátěk David CZE (Kawasaki)
  9. 9 Nechanický Jiří CZE (Honda)
  10. Kotland Vladimír CZE (Suzuki)

Neklasifikovaný

  • 27 Staniš Vojtěch CZE (Yamaha)

Sidecary

  1. 44 Šimek Radomír, Šimek Jiří CZE (Jawa)
  2. 8 Sutter Charly, Linder René SUI (Windle)
  3. 97 Rýdlo Karel, Janošcová Martina CZE (Yamaha)
  4. 15 Medek Miroslav, Sedlák Zdeněk CZE (Suzuki)
  5. 58 Sedláček Roman, Sedláček Ondřej ZE (Honda)
  6. 43 Fišár Petr, Bodnaruková Marta CZE (Honda)
  7. 17 Verbík Petr, Panáček Marián CZE (Windle Suzuki)
  8. 99 Geffray Patrick, Delaunay Alexis FRA (BMW)
  9. 73 Pavel Tomáš, Rozenková Kateřina GER (Windle)
  10. 11 Bílý Richard, Nespěšný Jiří CZE (Suzuki)

Neklasifikovaní

  • 98 Zatloukal Jaroslav, Exner Jan CZE (BSA)

Text: Richard Karnok
Foto: Lukáš Pukančík

Komentáre sú uzavreté.

Kniha na predaj