Otvorený list predsedu RC Záhorák k VZ CPM

Do redakcie sme dostali otvorený list predsedu Racing Clubu Záhorák, pána Ľubomíra Harantu, spoluorganizátora pretekov v Malackách. Prinášame ho v úplnom znení.

Originál listu si môžete stiahnuť tu…

Text listu:

… a zase sme na začiatku, alebo netlač sa, kde ťa nechcú

V sobotu 13.12. 2014 sa na Slovakia Ringu konalo VZ disciplíny CPM za rok 2014, ktorého som sa ako organizátor cestných pretekov v Malackách, z dôvodu „neobdržania“ pozvánky nezúčastnil.

Pre znovuobnovenie Malackého okruhu sme sa rozhodli ako reakciu na požiadavky slovenských i českých pretekárov počas našej pravidelnej účasti na českých pretekoch pravidelnosti, kde sme so synom a TATRAN-om chodievali. Veľakrát som počul vetu: „spravte tam neco v tých Malackách, vždyť tam sme chodívali rádi“. Pri návštevách v dielni u Vlada Bluska, od neho boli tie isté narážky, Luboš okruh je, poďme do toho.

Trvalo to zopár rokov, až v apríli 2013 sme si povedali ideme do toho, a keď, tak hneď.

Tento rok bol druhý ročník a o treťom po tejto sobote neuvažujem.

Robiť niečo pod hlavičkou SMF, pri ich nerozhodnosti a neistote, resp. istote, že ste na obtiaž, ma dovádzala do zložitých situácií. Vždy keď som si myslel že už je koniec, som sa obrátil na kamaráta Toníka Malaníka, nášho lobistu a on ma buď utešil že sa to vyrieši, alebo niekam zavolal a vyriešil to.

Nechcel som ísť cestou Kopčian, že keď nepochodili na Slovensku, tak odišli do Čiech.

Ale telefonovať a pýtať sa a byť celú dobu v neistote, že v posledný augustový víkend usporiadaním pretekov v Malackách komplikujem život nielen sebe ale aj iným, kompetentným a dokonca aj plateným funkcionárom už nebudem.

Pred začiatkom zorganizovania prvého ročníka sme si z Vladom dali ruku, že ideme do toho Blusk – Haranta pol na pol. Podanú ruku a chlapské slovo bolo treba dať pri hroziacej strate.

Strata nebola, zisk takisto nebol. Znovu nastáva otázka: ak to tí hore nechcú, pre čo to robíš?

Záverom sa chcem poďakovať priateľovi Toníkovi Malaníkovi za psychickú podporu, organizátorom a všetkým pomocníkom, ktorí pracovali bez odmeny.

Chcem sa poďakovať za účasť zahraničným pretekárom. Slovenským pretekárom osobitne neďakujem, robili sme to hlavne pre nich, pretože mnohí z nich jazdia len na prírodných okruhoch a rozmýšľali, či sa im kvôli jednému podujatiu v Holíči, vôbec oplatí zakúpiť licencia.

S pozdravom, aj keď je vôľa, žiaľ nie vždy sa nájde cesta.

Ľubomír Haranta
predseda RC Záhorák

Toto vyjadrenie je moje osobné, s klubovou radou nekonzultované.

Komentáre sú uzavreté.

Kniha na predaj

Kniha na predaj