Jarek „Brzda“ Brzobohatý má 60 rokov

Práve dnes, 27. septembra 2016, sa dožíva šesťdesiatky bývalý pretekár, obrovský znalec histórie aj súčasnosti motocyklového športu a hlavne skvelý človek a výborný kamarát Jaroslav Brzobohatý.

Na štart svojich prvých pretekov sa „Brzda“ postavil 24. apríla 1977 v Malackách, kde skončil na desiatom mieste. Nikdy nemal zodpovedajúcu techniku k tomu, aby sa mohol presadiť na najvyššie priečky, až príliš často to bola práve technika, ktorá ho zradila ešte pred štartom pretekov. Možno stále v jeho mysli zostávajú najúspešnejšími preteky vo Velkom Meziříčí v roku 1984, kde skončil v triede 125 cm3 na štvrtom mieste.

Nás dvoch zblížil až internet. Na fórach motocyklových portálov patril k tým slušným, u ktorých bolo vidieť, že tento šport milujú naozaj celým srdcom. Okamžite sme si padli do oka pri našom prvom stretnutí, keď v Brne slávnostne otvárali v roku 2008 nový povrch trate.
Odvtedy sa vždy teším, na naše stretnutia (ale aj debaty na internete) a už sa neviem dočkať, akú uštipačnú poznámku smerom ku mne hodí, lebo jeho humor je proste jedinečný, taký, aký mám rád.

Jarek dokonale spĺňa pomenovanie „chodiaca encyklopédia“ a pri jeho znalostiach o motocyklovom športe sa ja cítim ako žiak materskej školy. Veľa by sa dalo písať, ale Jarka treba zažiť, spoznať sa s ním. Je úprimný, pravdivý a ja už sa neviem dočkať kedy sa s ním na jar stretnem niekde na pretekoch!

Jarku, všetko naj od kamarátov zo Slovenska, od Ruda, od Mariána, odo mňa a mnohých ďalších!

Rišo Karnok

4 Responses to Jarek „Brzda“ Brzobohatý má 60 rokov

 • Antonín Malaník says:

  Jarku, zdraví, štěstí, pohodu a radost ze života svého i motoristického přeje Tonda.´
  Ať se daří.

 • Marián Bertoli says:

  Jarko!!!
  Srdečne všetko najlepšie!!! Drž pozície, naspäť ani krok. Šak šedeátka to je sranda, kamarát mój povjem Ci, pre njekoho nočná mora a pre nás starších spomjenky!! (ale pekné). Nech Ti dlho vydrží humor, zápal a chuť do života!!

  Prajú Marián a Danka…. Ako hovoríš Motorizmu 3x hurá! (huráhuráhurá)

 • Pavel Novák says:

  Tak Tě kamaráde vítáme mezi námi 60tniky užívej života a hlavně zůstaň takový jaký jsi.Pavel

 • eifel says:

  Jaroušku, tak si to užívaj, puberta v pr…., preto Ti prajem hlavne zdravíčko, šťastíčko a usmívej se pořád jak sluníčko :-). Hepy-brúúúzgaj-túúú-júúúú…alebo po našom: Živijooooooooooooooooooo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kniha na predaj

Kniha na predaj