Denis Kováč dominoval v pretekoch European Scooter Trophy v Chebe

Dňa 25. a 26. mája sa na kartingovom okruhu v českom Chebe konalo druhé podujatie European Scooter Trophy. Fantastický výkon predviedol slovenský pretekár Denis Kováč, ktorý suverénne zvíťazil v kvalifikácii aj oboch pretekoch.

Denis Kováč:

Do Chebu sme cestovali už v štvrtok ráno, keďže na nás čakala veľmi dlhá cesta. Trať som uz poznal z minulých rokov, takže nebola pre mňa neznáma. V piatok počas celého dna prebiehali voľné tréningy. Motorka zo začiatku nešla podľa mojich predstáv, ale po čase sa to zlepšovalo. V piatok večer nás čakala technická prebierka a mohli sme plne začať súťažiť.

V sobotu sme mali dva merane tréningy, tesne pred prvým prišla prehánka, až krupobitie. Nastala panika a tréning zrušili, asfalt oschýnal veľmi rýchlo a do druhého meraného tréningu som vyšiel na suchých gumách. Vyjazdil som si pole position s náskokom + 0,7 sekundy. Nečakal som, že budem mat taký náskok.

V nedeľu ráno do warm upu som spravil ešte nejaké zmeny, ktoré sa ukázali ako kladné. Čakali nás prvé preteky na 15 kôl. Preteky pre mňa prebiehali systémom štart – cieľ. Po fantastickom štarte a držaní tempa hneď zo začiatku som si spravil náskok, ktorý som si udržal. V druhých pretekoch som sa po štarte prepadol na tretiu pozíciu, ale vedel som, že mám na nich a vyčkával som. Postupne som súperov predbehol a skončil som prvý.

Pocity boli skvelé, tešil som sa z výhry. Motor išiel ako raketa, za to by som sa chcel poďakovať Vladkovi Gudabovi 👌

Tlačová správa Denisa Kováča

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kniha na predaj