16. int. Rupert Hollaus Gedächtnis Rennen

FOTOGALÉRIA – Po hviezdach MotoGP sa uplynulý víkend 17.-18.08.2019 na rakúskom Red Bull ringu tentoraz predstavili historické motocykle a sajdkáry, ale aj moderné superbiky a medzinárodná Sidecar – Trophy.

Pod taktovkou usporadujúceho IG Formel Classic v čele s Wolfgangom Stropekom sa zmes týchto motocyklov a sajdkár predstavila tak, ako tomu je v samotnom nazve pretekov na počesť jediného domáceho rakúskeho majstra sveta v seriáli MS cestných motocyklov z roku 1954 Ruperta Hollausa v triede 125 cm³.

50 rokov po zisku titulu, ale zároveň aj tragickej smrti tohto jazdca (zahynul počas tréningu 11.9.1954 na Monze v predposlednej GP sezóny) sa prvýkrát konali tieto preteky v roku 2004 na Salzburgringu a dodnes tato tradícia pokračuje, ale už v krásnom a modernom prostredí Red Bull ringu.

V sedle Hondy RC 30 sa divákom predstavil 3-nasobny majster sveta, Američan Freddie Spencer, ale aj ďalší jazdci, ktorých sme v minulosti mohli vídať v Brne, či ďalších pretekoch v rámci bývalého Československa, a to aj Rakúšanov Seppa Dopplera, Christiana Zaisera, Uwe Bolterauera, alebo už spomenutého Wolfganga Stropeka.

Text a foto: Marian Zeman

5 Responses to 16. int. Rupert Hollaus Gedächtnis Rennen

 • Marian Zeman says:

  Nie je zac, vdaka za zaujem. Tak celkovo spominaju,vydali aj dve krasne knihy cisto o domacich rakuskych pretekaroch,jednu mam,v pripade zaujmu rad ukazem. Aj ked konkretne spominaju uz skor a zda sa mi viac na tu mladsiu generaciu rakusanov Doppler,Preining, Sigi Minich ci jeho otec Muhlfried,respektive tito rakusania velmi pekne spominaju na Piestany.Minuly rok v rakuskom Schwanenstadte som prehodil par slov zo Siegfriedom a hovoril,ze sa mu u nas velmi pacilo,zavody,atmosfera,mesto a vsetko okolo….len ten Preining mal tu Aprilku moc rychlu hovori…A Doppler je Piestanmi stale uneseny,prijal pozvanie k nam na preteky,zial tento rok boli zrusene.Sme v kontakte,bavili sme sa o tom teraz znova a buduci rok je otvoreny ale rad by prisiel…..Ale o tom mozme niekedy pokecat ked bude cas na pivku aj s Julom Mendlom znova….

  • bertolimarian says:

   Na stretnutie sa teším. A vďaka za informácie, na knihu o Rakúskych majstrovi som zvedavý tiež. Príjemný večer.

 • bertolimarian says:

  Vďaka za doplnenie informácie. Ešte by ma zaujimalo, či spomínajú na bývalých majstrov Rakúska, ako Rudy Thalhammer, Lado Richter, Edy Lenz, či Bert Schneider, ktorí v minulosti v Py štartovali?

 • Marian Zeman says:

  Ano na NSU Rennfox bol Rupert majstrom sveta v 125kach. Krasnych historickych motocyklov tam bolo neurekom ale NSU myslim ze ziadne. Gileru Saturno vodil rakusan Johann Irrenthaler.

 • bertolimarian says:

  Veľa krásnych motoriek. Vidieť Gileru Saturno San Remo v akcii sa len tak nepodarí. Rakusania nedodali žiadne NSU Rennfox alebo Rennmax? Veď na nich bol Hollaus majster Sveta v 125ccm a 2. v 250ccm?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kniha na predaj