Ondra Ježek o víťazstve v Imole

Aj na Slovensku mimoriadne populárny český pretekár Ondřej Ježek dokázal zvíťaziť v treťom podujatí sezóny svetového pohára triedy Superstock 1000 na slávnej trati v talianskej Imole a pripísal si tak prvé víťazstvo.

V napínavých pretekoch dokázal prekonať všetkých svojich súperov a na svoje konto si okrem stupňa najvyššieho pripísal takisto najvyšší možný počet bodov do hodnotenia jazdcov. Cesta k víťazstvu však nebola jednoduchá. Český pilot, ktorý štartoval z 3. pozície, musel o víťazstvo v sedle svojej Ducati 1199 Panigale tvrdo bojovať. Po odstúpení dovtedy vedúceho jazdca Lorenza Savadoriho (Kawasaki) musel Ondra udržať svoju koncentráciu a po dobu siedmich kôl čeliť útokom dotierajúceho súpera Fabia Masseia (Ducati). Ondra však precíznou jazdou svoju pozíciu uhájil a pripísal si tak veľmi cenné víťazstvo. Tretím miestom potom výbornú formu jazdcov tímu Barni Racing potvrdil na talianskej trati tímový kolega Leandro Mercado, ktorý naďalej drží vedúcu pozíciu v šampionáte. Ondra sa posunul na 2. priečku.

Ondřej Ježek:
„Som neuveriteľne šťastný, že som sa konečne dočkal svojho víťazstva. Hneď po štarte si Savadori urobil menší náskok. Potom som sa ho snažil dobehnúť. V polovici pretekov musel Savadori odstúpiť a ja som sa potom sústredil na odrazenie tlaku Masseia. To sa podarilo a mohol som oslavovať. Som rád, že som pre Ducati zaistil víťazstvo na jej domácej trati. Musím poďakovať svojmu tímu Barni Racing, ktorý odviedol skvelú prácu a pre preteky nastavil motocykel optimálne. Ďalej chcem poďakovať celej svojej rodine za podporu v celých tých osemnástich rokoch kariéry a všetkým svojim sponzorom, najmä spoločnosti Fany Gastroservis. Po mesačnej pauze nás bude čakať Misano, ktoré by nám mohlo tiež sedieť.“

Tlačová správa Ondřeja Ježka

Komentáre sú uzavreté.

Kniha na predaj

Kniha na predaj