Maco Racing Team: Z bratislavskej výstavy na test do Le Mans

Slovenský motocyklový tím Maco Racing má pred sebou druhé podujatie sezóny vytrvalostných majstrovstiev sveta cestných motocyklov, ktoré sa uskutoční 21. apríla ako 24-hodinové preteky vo francúzskom Le Mans.

Ešte predtým sa tím so svojím motocyklami Yamaha prezentoval na bratislavskej výstave Motocykel na stánkoch firmy Yamaha a Slovakia Ring, no v súčasnosti sa už pripravuje na francúzske testovanie, ktoré sa v Le Mans uskutoční 3. a 4. apríla.

Tím Maco Racing prvé podujatie pretekárskej sezóny 2017/18, 24-hodinové preteky Bol d´Or pre poruchu nedokončil, no aj tak by rád tento rok nadviazal na výborné výkony z predchádzajúcej sezóny, v ktorej sa umiestnil na vynikajúcom 6. mieste konečného hodnotenia, pričom v nemeckom Oscherslebene vybojoval na osemhodinových pretekoch tretiu priečku.

V Le Mans sa slovenský tím predstaví opäť s trojicou pretekárov Greg Junod, Anthony Dos Santos a Louis Bulle. Jedným z vrcholov bude pre tím účasť na domácom podujatí svetového šampionátu, 8-hodinových pretekoch na Slovakia Ringu, ktoré sa uskutoční 12. mája.

Na domácich pretekoch sa aj tento rok predstaví aj druhý tím, za ktorý budú opäť jazdiť slovenskí pretekári Tomáš Svitok a Radoslav Dulík, ktorých aj tentoraz doplní český jazdec David Ouředníček. V pláne je prípadná účasť tohto druhého tímu a na pretekoch v nemeckom Oscherslebene.

Okrem účasti na svetovom šampionáte bude tím podporovať opäť aj slovenských pretekárov medzinárodného šampionátu Alpe Adria. Tomáša Svitka v triede Superstock 1000, Petra Kačabu v triede Superstock 600 a Michala Búlika v triede Supersport 300.

Tlačová správa tímu Maco Racing

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kniha na predaj