Video z histórie: Cena Slovenska Piešťany 1989 – 500 ccm

V auguste 1989 sa uskutočnil posledný, 29. ročník Ceny Slovenska na letisku v Piešťanoch, na ktoré o štyri roky neskôr štyrmi ročníkmi nadviazala Cena Slovenskej republiky, ale už pod inou organizátorskou taktovkou. Nasledujúce video z tréningov a pretekov triedy 500 ccm nás prenesie práve do roku 1989, kedy sa na tomto letisku posledný raz v histórii predstavili pretekári tejto vtedy najpopulárnejšej triedy.

Video, ktorého autorom je aj tentoraz legendárny fotograf  a kameraman Jarda Sejk, nám predstaví, rovnako ako v predchádzajúcom videu z Badína, kompletnú československú špičku doplnenú o pretekárov zo zahraničia, ktorí na Cenu Slovenska vždy jazdili v hojnom počte. Aj za toto video patrí naša vďaka Lubomírovi Faldíkovi, ktorý nám ho poskytol zo svojho archívu.

Na tieto preteky nerád spomína Pavol Dekánek a jeho priaznivci, keď s obrovským náskokom na prvom mieste jazdiaci „Deko“ v poslednom kole havaroval a daroval tak víťazstvo svojmu veľkému rivalovi, Rakúšanovi Dopplerovi.

Pre orientáciu v menách jazdcov si môžete stiahnuť štartovú listinu pretekov kliknutím sem…

2 Responses to Video z histórie: Cena Slovenska Piešťany 1989 – 500 ccm

  • Jozef Jurák says:

    Výborné videjko,treba viac takých.. Samozrejme som bol prítomný,no to už je doba.. Je super že preteky na letisku znovu obnovili.

  • Mendl Július says:

    Nuž krásny kus nostalgie… Ani sa nechce veriť, že aj po takej dobe mi naskakujú mená i tváre našich i zahraničných pretekárov. Tuším sme mali tento šport naozaj radi!
    Pekná je i spomienka na kultového Jardu Sejka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kniha na predaj