Tomáš Svitok: Vydarený víkend so smutným koncom

Súboje o umiestnenia na stupňoch víťazov v rámci šampionátu Alpe Adria, dve tretie miesta v seriáli IMRC, ale aj veľmi smutný záver víkendu po tragédii v pretekoch Superbikov. To všetko zažil slovenský pretekár Tomáš Svitok na maďarskom okruhu Hungaroring.

Aj počas tohto víkendu Tomáš potvrdil progres v nastavení motocykla, s ktorým sa mu darilo už na predchádzajúcom podujatí v Moste. Po vydarených pretekoch sa teraz tím pripravuje na posledné podujatie sezóny, ktoré sa uskutoční 11.-13. septembra na domácom Slovakia Ringu.

Tomáš Svitok:
„Pre mňa víkend prebiehal zatiaľ najlepšie v tomto roku, znovu sme hneď od začiatku boli stále v prvej päťke, vlastne už v piatok som pokoril svoj osobný rekord ešte z roku 2009, keď som jazdil triedu Superport. V sobotu v kvalifikácii ma čas 1:54 dostal do dobrej nálady, škoda, že v posledných dvoch minútach kvalifikácie sa predo mňa znovu napchali a ja som štartoval zo šiesteho miesta.
Do pretekov som šiel s nadšením a hoci to skončilo šiestym miestom, tak to boli aj tak dobré preteky až na to výrazné teplo, ktoré ma ničilo, veď aj motorka mala stále 105-107 stupňov Celzia…
V nedeľu som s iným nastavením nabehol do kvalifikácie a síce som sa zlepšil len o pár desatiniek sekundy, ale aj to ma posunulo na tretie miesto. Opakovala sa ale sobota, keď sa v samotnom závere predo mňa dostali traja súperi a opäť som štartoval šiesty.
Štart mi vyšiel pekne a letel som dokonca aj na druhom mieste, potom som sa celý čas držal v kontakte s Rotterom, bol som na štvrtej pozícii a dve kola pred koncom som zaútočil, no motorka ma tak nakopla, že som to musel poslať mimo trať a vrátiť sa znovu na 4. miesto a stratu som už nemohol dohnať. Nakoniec z toho bolo štvrté miesto, pekný prídel bodov, navyše v rámci IMRC som bol dvakrát na pódiu, a tak sme po takom víkende mali aj v tíme dobrú náladu. Ale to len do chvíle, kedy sa stalo nešťastie v pretekoch Superbikov. Berta Camleka som si pamätal ešte z čias mojich úplných začiatkov v Alpe Adrii, kedy som obdivoval aký to bol strelec, stále som ho stretával a je hrozná predstava, že ho tam už nikdy neuvidím. Všetkých v tíme nás veľmi bolí táto strata, bude nám chýbať. Vyjadrujem za celý tím našu úprimnú sústrasť jeho rodine.“

Tlačová správa Tomáša Svitka

Komentáre sú uzavreté.

Kniha na predaj

Kniha na predaj