Seriál MOTOCh bude súčasťou BMW Motorrad Race Trophy

Včerajšia oficiálna tlačová správa BMW Motorrad Motorsport potvrdila, že nový motocyklový šampionát MOTOCh, ktorého organizátorom je slovenská agentúra Slovakia Racing, bude v sezóne 2017 súčasťou prestížnej BMW Motorrad Race Trophy.

Celkom 27 rôznych majstrovských tried v 20 medzinárodných a národných sériách bude započítavaných do nadchádzajúceho ročníka BMW Motorrad Race Trophy. Dobrou správou je, že bavorská továreň do tohto seriálu zaradila aj nový šampionát MOTOCh.

BMW Motorrad Race Trophy vznikla v roku 2014 ako podpora pre pretekárov, ktorí v seriáloch štartujú s motocyklami BMW S 1000 RR. Kým v predchádzajúcej sezóne značka finančne odmenila prvých 15 jazdcov, v tomto roku je počet zdvojnásobený, čo znamená, že až 30 pretekárov s najvyšším počtom bodov sa dočká finančnej odmeny, pričom víťaz vezme 15.000 €, druhý v poradí 10.000  € a tretí 7.500 € a ešte aj tridsiaty jazdec poradia sa môže tešiť na odmenu 500 €.

Okrem ďalších bonusov, ktoré fabrika do trofeje prináša, pribudnú aj dve nové vyhodnotenia, Objav roka a Najlepší BMW jazdec v triede. Pripomíname, že vlani dosiahol skvelý výsledok, celkové tretie miesto v BMW Motorrad Race Trophy český pretekár Michal Prášek, pričom do trofeje sa zapojilo 127 jazdcov z celého sveta.

BMW Motorrad Race Trophy štartuje už 25. a 26. februára podujatím majstrovstiev sveta Superbikov a austrálskeho šampionátu na Philip Islande. Viac o tohtoročnej trofeji a aj o možnosti zapísať sa do nej sa dozviete priamo v tlačovej správe organizátorov, ktorú si môžete prečítať po kliknutí sem…

Text: Richard Karnok
Foto: Petr Štola

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kniha na predaj

Kniha na predaj