Lukáš Végh na ME juniorov v Assene

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – V holandskom Assene sa počas víkendu konajú majstrovstvá Európy juniorov(Mini Moto Road Racing European Championship), kde sa v triede Ohvale 110 predstaví aj 11-ročný slovenský reprezentant Lukáš Végh, pretekár Macerano Racing Teamu. Jeho počínanie si budeme sledovať aj na našom portáli.

Nedeľa

V oboch pretekoch obsadil slovenský reprezentant Lukáš Végh 10. miesto a rovnaké umiestnenie mu patrí aj v celkovom hodnotení po oboch jazdách. Gratulujeme! Článok doplníme aj o hodnotenie Macerano Racing Teamu.

Výsledky 1. pretekov
Výsledky 2. pretekov
Celkové výsledky

Sobota

V piatok sme mali ešte 3 voľné tréningy na nastavenie motorky, kde Lukáš#7 stiahol čas o skoro 3 sekundy, čo je paráda, takže motorka na víkend nastavená na 1tku!!!🏍️👍 Mali sme krásne počasie a deň sme si naozaj užili perfektne! O 18″ sme mali 3 technické kontroly, kde sme v tretej neprešli s motorkou, s čím sme viac-menej rátali, pretože predpisy na takomto šampionáte sú prísnejšie, ako na tých, ktoré sme zvyknutí jazdiť. Nič čo by sa nedalo zvládnuť, keďže sa tu všetko dá kúpiť a ochotne sa tu všetci podporujeme a nikto nemá problém pomôcť a poradiť. V noci sme motorku pripravili (síce do 1:30 ráno, ale to k tomu patrí) a ráno sme technickou prešli už bez problémov💪👍🏍️💨
Dnes sme žiaľ išli ranný tréning na vode, čo Lukáša#7 spomalilo, pretože nemá ešte také skúsenosti s vodou. Takže nám to ale že vôbec nepomohlo. Prvá kvalifikácia na suchu, takže opäť zmena a Lukáš#7 spravil v podstate piatkové časy. V druhej kvalifikácii už išiel Lukáš perfektne a stiahol si svoj najlepší čas ešte o pol sekundy oproti piatku a spravil čas 1:00:522 čo je skvelé, keďže sme si dali métu zajazdiť čas 1 minútu. Takže čas parádny, ale proti skúsenejším a domácim jazdcom to je stále málo. Neprišli sme sem po výsledky, ale prišli sme sem nabrať skúsenosti, tak ako my, tak aj náš pilot a v tom sme vyhrali už teraz!!!💪 Neskutočné zážitky, skúsenosti, všetko čo tu zažívame sa nedá popísať, tak aspoň v skratke a fotkami sa vám snažíme naše zážitky priblížiť!! 
Úžasný bol otvárací ceremoniál!!! Wauuu👍
Je tu zúčastnených -xy- pilotov z 15tich krajín Európy a pri prezentácii sa predstavili jazdci pod národnou hymnou každého štátu! No úžasné, krásne, svetové!!! 💪👍😀
Všetko tu je na vysokej svetovej úrovni, všetko funguje tak ako má, bez najmenšej chybičky, tak snáď ozaj prinesieme tu z Assenu aj niečo k nám na Slovensko!!! 🏍️🏍️🏍️🏍️🏍️💪👍

Dnes údržba, a príprava na zajtrajšie preteky, ktoré vyzerá že budú celý deň na vode, tak držme všetci palce jedinému slovenskému reprezentantovi na tomto šampionáte!!! 
Junior European Championship Assen!!! NL

Lukáš Végh #7 🏍️

Všetkým ktorí nám fandíte, sledujte nás a podporuje ďakujeme a verím, že sa zajtra v tak isto dobrej nálade po pretekoch hlásime tu z Holandského Assenu 🇳🇱 !!!

Piatok

Cestu do Assenu sme zvládli na jednotku, v noci sme pripravili motorku na 100% a dnes máme za sebou prvý tréning!!! Spoznali sme dráhu a ideme ťahať za plyn už!!!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kniha na predaj