Ukončí Roland Resch pretekársku kariéru?

Aktuálny alpsko-jadranský superbikový šampión, 31-ročný Rakúšan Roland Resch, chce ukončiť svoju pretekársku kariéru, no v paddocku tohto seriálu by sme sa s ním mali stretávať aj naďalej.

Informoval o tom motocyklový portál www.speedweek.com. „Vlaňajšia pretekárska sezóna bola pre mňa dosť náročná, pretože som sa musel starať o všetko sám. Ako každý športovec chcem aj ja napredovať ďalej, ale to už nie je možné,“ prezrádza pretekár, ktorého ambície kedysi siahali na najvyššie priečky svetového superbikového šampionátu. Na prelome desaťročí sa skutočne objavil v majstrovstvách sveta, no prišlo zranenie, navyše jeho tím Reitwagen BMW zápasil s nesplnením finančných prísľubov od nádejných sponzorov a Resch musel svetové Superbiky opustiť, pričom sám si uvedomuje, že späť je cesta nemožná: „Štart v Majstrovstvách sveta Superbikov nie je vôbec reálny a raz jednoducho musí prísť koniec,“ priznáva.

Neskôr sa Resch objavil v nemeckom šampionáte IDM a vlani už ovládol šampionát Alpe Adria, kde však už v závere musel tvrdo bojovať s Čechom Lukášom Peškom, ktorému sa postupne vracala skvelá forma po predchádzajúcej prestávke v pretekaní. Okrem toho mu boli zdatnými súpermi aj Poliak Pawel Szkopek a Slovinec Marko Jerman, jazdec slovenského tímu Yamaha Maco Racing.

Nie je však vylúčené, že by sa Rakúšan mohol objaviť aj vo svetovom šampionáte Endurance, odkiaľ dostal ponuku od jedného z tímov. „Bola by to nová výzva. Predovšetkým osemhodinovka v Suzuke je pre mňa veľmi lákavá,“ vraví Resch. Naďalej však Rolanada budú stretávať aj naši priaznivci na podujatiach seriálu Alpe Adria, kde by sa mal starať o výkonnostný rast aj u nás známej švajčiarskej pretekárky Sabine Holbrook.

Text a foto: Richard Karnok

Komentáre sú uzavreté.

Kniha na predaj